31. 10. 2022
Vytlačiť Poslať na e-mail

Skupina B. Braun opäť podporila Centrum Paraple

Ani tento rok zamestnanci Skupiny B. Braun nevynechali tradičný Beh pre Paraple, ktorý zdieľa myšlienku, že sa môže zapojiť skutočne každý - chodec, jazdec alebo bežec. V rámci projektu B. Braun pre život sa spoločnými silami podarilo športovcom vybehať, najazdiť alebo nachodiť neuveriteľných 20 000 Kč. Zapojili sa nielen zamestnanci z centrály, ale aj zdravotnícky personál z ambulancií B. Braun Plus, zdravotné sestry a lekári zo spriaznených partnerských centier a ambasádorka projektu B. Braun pre život Kateřina Antošová.

Organizátori chceli motivovať všetkých športovcov bez ohľadu na vek, pohlavie a obmedzenia mobility, aby sa počas júna hýbali a zaznamenávali si to do aplikácie. Na konci júla sa všetci účastníci stretli na záhrade Centra Paraple, kde boli slávnostne vyhlásení víťazi. „Som naozaj hrdý na všetkých športovcov, ktorí sa zúčastnili tohto charitatívneho behu. Nejde v ňom o to, umiestniť sa na prvých miestach, ale hlavne o podporu činnosti centra,“ hovorí riaditeľ organizácie Paraple David Lukeš. A ta bola skutočne veľká - akcie sa zúčastnilo 600 návštevníkov.

Na predávacom ceremoniáli nechýbali ani zástupcovia Skupiny B. Braun, medzi ktorých patrí PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedenia Skupiny B. Braun a vedúca pacientskej starostlivosti CZ/SK Mgr. Iveta Šmídová, MBA, ktorí Centru Paraple predali za zúčastnených športovcov tímu B. Braun šek na 20 000 Kč. „Teším sa, že akcie ako Beh pre Paraple existujú a spájajú mnohých z nás v podpore dobrej veci, bez ohľadu na vek, pozíciu, firmu alebo zdravotný stav. Pomôcť môže každý, stačí len chcieť“, komentuje Iveta.