2. 4. 2021
Vytlačiť Poslať na e-mail

Len máloktorý orgán dokáže prekvapiť toľko ako na prvý pohľad nenápadné obličky. Zlyhanie obličiek si ročne vyžiada takmer 3 milióny ľudských životov. Nechcete patriť medzi smutné štatistiky? Nezabúdajte na prevenciu! Druhý marcový štvrtok už tradične patrí Svetovému dňu obličiek a tohtoročnou témou sú ochorenia obličiek u žien.

V minulom roku sa na základné preventívne vyšetrenie na pracovisko B. Braun Avitum dostavilo 2 230 ľudí a približne štvrtine z nich bolo odporučené ďalšie vyšetrenie. Hoci u niektorých išlo len o banálne problémy, ktoré si vyžadovali len krátke liečenie, nemalé percento z nich malo natoľko závažné ťažkosti, že bolo nutné okamžité a dôsledné zahájenie liečby.

Chcete sa ubezpečiť, že vaše obličky sú naozaj v poriadku? Využite ponuku Svetového dňa obličiek a navštívte vo štvrtok 8. marca ktorékoľvek dialyzačné stredisko či nefrologickú ambulanciu B. Braun Avitum, prípadne požiadajte o vyšetrenie vášho praktického lekára.

Preventívne vyšetrenie je rýchle a bezbolestné. Vykonáva sa na základe odberov malého množstva čerstvého moču a vďaka moderným technológiám sa výsledok dozviete prakticky okamžite.

www.svetovydenledvin.cz

Poradňa

Poradňa

Spýtajte sa, poradíme

Nebojte sa hovoriť o zdravotných problémoch a veciach, ktoré s tým súvisia. Spýtajte sa nás na to, čo vás trápi, a my vám poradíme. Tiež sa môžete pozrieť na odpovede na otázky, ktoré položili iní už pred vami, alebo si prečítať príbehy našich pacientov.

Poradňa
Mohlo by sa vám páčiť
Obličková kalkulačka
Obličková kalkulačka vám orientačne vypočíta riziko ochorenia obličiek

Obličková kalkulačka je online dotazník, ktorý vám na základe tzv. rizikových faktorov orientačne vypočíta možné riziko vzniku ochorenia obličiek.

Celý článok
V Česku pribúda ochorení obličiek
V Česku pribúdajú ochorenia obličiek

Rozhovor s MUDr. Ivou Jordanov, nefrologičkou z Dialyzačného centra na pražskej Homolke a na Bulovke...

Celý článok
Dialýza v domácím prostředí
Dialýza v domácom prostredí je realitou

Pokrok v oblasti poskytovania dialyzačnej starostlivosti sa nezastavil. Vysoká kvalita samotného očistného procesu ...

Celý článok