25. 5. 2022
Vytlačiť Poslať na e-mail

Po prepustení z nemocnice by ste mali začať s rehabilitáciou, pri ktorej budete postupne zaťažovať umelý kĺb a začnete sa vracať k bežným každodenným aktivitám. Vďaka cvičeniu sa zlepší nie len vaša pohyblivosť, ale posilníte tiež vaše svalstvo.

Liečba môže prebiehať v rehabilitačnom zariadení nielen ambulantne, ale aj stacionárne. Jedným z nových trendov v oblasti rehabilitácie je tzv. rehabilitácia s technológiou BMP pathway. Pre pacienta to prináša možnosť cvičiť z domova namiesto neustáleho dochádzania na rehabilitáciu. Počas rehabilitačného cvičenia má pacient na končatine pripevnený senzor BPM.

Tieto dáta sa priebežne ukladajú do iOS/Android zariadenia a následne putujú do Cloudu, na ktorom si fyzioterapeut priebežne vyzdvihuje výsledky a kontroluje tak stav pacienta na diaľku. V prípade, ak pacient vykonáva niektoré cviky nesprávne, vás zariadenie upozorní alarmom a ošetrujúci personál tak môže do rehabilitácie kedykoľvek zasiahnuť.

Poradňa

Poradňa

Spýtajte sa, poradíme

Nebojte sa hovoriť o zdravotných problémoch a veciach, ktoré s tým súvisia. Spýtajte sa nás na to, čo vás trápi, a my vám poradíme. Tiež sa môžete pozrieť na odpovede na otázky, ktoré položili iní už pred vami, alebo si prečítať príbehy našich pacientov.

Poradňa
Mohlo by sa vám páčiť
Artróza kolenního kloubu
Spôsoby ukotvenia a materiály komponentov protéz

Komponenty protézy je možné ukotviť s použitím kostného cementu alebo bez cementu. Kombinácia...

Celý článok
Ortopédia v Poprade
Popradská ortopédia je o krok bližšie k pacientovi

Na Slovensku zatiaľ ako jediná (jedna z mála) zvolila Nemocnica Poprad modernú metódu, ktorá kladie...

Celý článok
Po operácii bedrového kĺbu
Po operácii bedrového kĺbu

Životnosť kĺbovej náhrady ovplyvňuje následná starostlivosť a vaše správanie po operácii. Kosť sa...

Celý článok